Przejdź do treści

Informacje ogólne

Organy

Urząd Gminy

Gmina

Prawo lokalne

Wybory

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Powszechny Spis Rolny

Zamówienia Publiczne i Przetargi

Kontrole

Informacja publiczna

Oświadczenia Majątkowe

Informacje

Charakterystyka ogólna

Jest nad Bałtykiem region jak z bajki. Gdzie go szukać? To Gmina Kołobrzeg - jeden z najbardziej malowniczych zakątków Polski. Usytuowana na zachód od miasta Kołobrzeg, zajmuje obszar 145 kilometrów kwadratowych, gdzie w 27 miejscowościach mieszka 9115 osób.
Gmina słynie z niespotykanego w Polsce wysokiego wskaźnika przyrostu ludności. Wynika to z faktu osiedlania się tu wielu mieszkańców Kołobrzegu, ludzi z różnych stron Polski i Niemiec. Gmina ma charakter turystyczno-rolniczy. Największym jej atutem jest to, że na długości 13 kilometrów ma bezpośredni dostęp do morza – miejscowości Grzybowo i Dźwirzyno. Dla miłośników nadmorskiego wypoczynku udostępnia szerokie plaże o czystym piasku, nad czystą wodą i z powietrzem nasyconym zbawiennym jodem. Na kąpieliskach strzeżonych nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy WOPR. Na miłośników wędkarstwa czeka jezioro Resko Przymorskie oraz zasobne w ryby łososiowate rzeki: Parsęta, Dębosznica i Błotnica. Okoliczne lasy pełne są grzybów, jagód i borówek. Są tu także dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Można jeździć konno, poruszać się oznakowanymi trasami rowerowo-pieszymi i ścieżkami zdrowia. Dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju oraz rechotu żab i widoku z krową w tle, czmychających zajęcy i saren, czekają gospodarstwa agroturystyczne.
 Pas nadmorski Gminy Kołobrzeg leży w Obszarze chronionego Krajobrazu, a duża część jej terenu wchodzi ponadto w skład sieci Natura 2000. Władze i mieszkańcy gminy, kładą ogromny nacisk na ekologię i ochronę przyrody, odnosząc sukcesy: Pierwsze miejsce w jednej z edycji konkursu pn.: „Najbardziej Ekologiczna Gmina”, wyróżnienie w dziedzinie gospodarki wodnej na szczeblu krajowym pn.: „Nasza Gmina w Europie”. Dewizą społeczności Gminy Kołobrzeg są słowa: „Czysta gleba, czysta woda, czyste powietrze”. Ci, którzy mieli okazję raz tu zawitać, zawsze będą wracać, tęskniąc za osobliwym połączeniem spokoju i przyrody. Piękna rzeźba terenu, bogactwo przyrody, piaszczyste plaże, czyste wody, lasy, jeziora i rzeki – wszystko to sprawia, że Gmina Kołobrzeg jest atrakcją turystyczną, gwarantującą różne formy wypoczynku.
Serdecznie zapraszamy do naszej gminy na wypoczynek.
Drogi Turysto, raz przyjedziesz, wrócisz na pewno!

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.gmina.kolobrzeg.pl - zapraszamy do odwiedzenia.